Çdo ditë që kalon shtohet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri. Çdo ditë shtohen edhe masat për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të Covid-19. Një ndër masat është edhe vetëizolimi i qytetarëve në shtëpi.

Shumë prej qytetarëve në Tiranë, Durrës dhe vende të tjera i janë bindur kësaj mase dhe po mbyllen në shtëpi, dalin vetëm për të blerë gjërat bazike.

Edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, këto ditë po i kalon në shtëpi, bashkë me gruan Ajola dhe djalin, Kajan.

Sot Veliaj ka postuar në Instagram një video, ku shihet teksa luan me Kajan. Ai shkruan:

“Baba, ne do rrimë në shtëpi! ?

Veç kështu ndihmojmë gjyshet e stërgjyshen që i kemi shumë xhan e që nuk duhet të sëmuren. ??❤??”dardania.com

View this post on Instagram

A post shared by (@erionveliaj) on

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat