Dua Lipa dhe Rita Ora ishin dy nga shumë yje tjera të cilët ishin bërë bashkë për bamirësi.Është bërë javë më parë e ditur se për një iniciativë të ndërmarrë nga BBC këngëtaret shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa do performojnë së bashku.Dëgjuesit kanë mbetur të magjepsur nga performancat që këngëtarët dhanë së bashku për këngën e famshme “Time like these” të grupit të njohur Foo Fighters.


E ashtuquajtura “The Big Night In” u shikua nga një mesatare prej 6.7 milionë shikues, ka thënë BBC.Shfaqja e mbledhjes së fondeve i dha BBC One një pjesë të 35 përqind të shikuesve, me një audiencë kulmore prej 8.5 milionë.Të gjitha paratë do ndahen për organizatat lokale në Britani që po ndihmojnë në luftimin e COVID-19.

View this post on Instagram

thank you to all health workers and to everyone self-isolating. I’m so happy to be a part of this cover alongside so many amazing artists. Make sure you download the track to raise funds towards the @who’s COVID-19-Solidarity Response Fund ❤️ and watch the full video here

or via the link in my story xx @bbcradio1 @foofighters

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All