Gjendet trupi i aktores Naya Rivera, e mbytur në liqen disa ditë më parë. 33-vjeçarja humbi të mërkurën ndërsa ishte në një udhëtim me shëtitje me varkë në liqenin Piru në Kaliforninë jugore me djalin e saj katër vjeçar, i cili u gjet i sigurt dhe mirë.Zyra e Sherifit të Qarkut Ventura njoftoi të hënën se një trup ishte gjetur duke pluskuar në pjesën veriore të liqenit dhe është konfirmuar se është Rivera.Ajo u gjet në rreth orës 9.10 të mëngjesit me kohën lokale nga roja i liqenit Piru. Trupi dukej sikur kishte qenë në ujë për disa ditë, shtoi policia.Z. Ayub tha që rrymat që zakonisht shfaqen në sipërfaqen e liqenit pasdite, mund të kenë bërë që anija të largohej nga Rivera dhe djali i saj.

Ajo mund të ketë pasur “energji të mjaftueshme” për ta vendosur fëmijën përsëri në bord por jo sa duhet për ta shpëtuar veten, shtoi ai. Trupi i saj u gjet shtatë vjet në ditën që kur ish-kolegu i saj në “Glee”, Cory Monteith vdiq në moshën 31 vjeç nga një përzierje toksike e alkoolit dhe heroinës.


Flash Lajme

Më të lexuarat