Pak ditë më parë erdhi me idenë e një bashkëpunimi me nëntë reperët më të njohur të Gjilanit.

Por me gjasë, atmosfera “paqësore” nuk i ka zgjatur shumë Feros.

Ai i është rikthyer sfidave e ballafaqimeve frontale.

Përmes rrjeteve, reperi i ri i ka bërë thirrje dyshes historike të “PINT”, MC Kresha dhe Lyrical Son që të përballen në betejë me të.

“Ndash le ta marrin Bim Bimën, Ergenin e krejt këta piunat e vogël që i kanë, ju kupi krejt njo nga njo” – shprehet Fero në videon e bërë.

View this post on Instagram

Fero nuk ndalet. Sfidon publikisht dyshen e njohur të reperëve. Mendimi juaj?

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

Tutje ai e lë të hapur që beteja mes tij dhe Kreshës e Lyrical Son të zhvillohet në emisione, para publikut apo në opsione të tjera.

“E shohim cili është më i fortë” – deklaron Fero duke thënë që nuk duhet të “filozofojnë për hip hop”. /Prive.al


Flash Lajme

Më të lexuarat