Ka përfunduar vetëm pak minuta më parë seanca plenare e thirrur për ditën e sotme. Si çdo javë Brenda sallës ka patur debate dhe diskutime në lidhje me çështjet në rend dite, ndërkaq jashtë, si gjithnjë është bërë edhe parade e rradhës nga deputetet femra.

Ajo që na ra në sy këtë javë, është zgjedhja e femrave deputete, që thuajse të gjitha kanë zgjedhur ngjyrat e tokës.Me nuanca nga portokalli, në kafe të thellë, deputetet kanë zgjedhur veshjet e tyre, duke paralajmëruar kështu stinën e vjeshtës. Kanë  bërë përjashtim në këtë ditë ministrja Elisa Spiropali, që ka kombinuar një fund të zi me xhaketën pastel si dhe ministrja Xhaçka, që thuajse si gjithnjë zgjedh të zezën në veshjen e saj.

Gjithnjë të kujdesshme në pamjen e jashtme, zonjat kanë zgjedhur të veshin fustan poshtë gjurit. Më poshtë kemi renditur vetëm disa prej tyre, ju takon juve të gjykoni se cila është e preferuara juaj, nësa na pyesni ne, do të veconin deputeten e Shkodrës, Senida Mesi.

kuvendi 19olta kuvendelisa kuvendlivendiidenaj 99kuvendi dominongkusizidrejtesia
<
>

Flash Lajme

Më të lexuarat