Megjithëse nuk jeton në Kosovë, këngëtarja e re Diona Fona nuk ndalet së menduari për fansat e saj. Ajo udhëton vazhdimisht drejt Prishtinës ku edhe i realizon projektet e reja muzikore.

Së fundmi Fona e ka lansuar videoprojektin me titull “Xhani”, i cili e sjell këngëtaren mbajt atraktive, transmeton Koha.

Kënga është realizuar nga “Panda Music”, për teksin dhe melodinë e saj janë përkujdesur, Tonic dhe Denk, instrumentalin e kanë bërë Fatjon Miftari, Bannzz dhe Tonic, ndërsa vdieoklipi është realizuar nga produksioni “Sekuencë”.

“Xhani” është projekti i dytë i Dionës i lansuar në vitin 2020 dhe atë në kohë pandemie, dhe deri më tani është pritur mirë nga fansat e këngëtares simpatike.


Flash Lajme

Më të lexuarat