Bebe Rexha vite më parë u pa ti tregonte një turme njerëzish se ishte ajo që i këndoi notat e larta të këngës “The monster” nga Eminem dhe Rihanna.

Dihet se drama e përfolur mes të dyja këngëtareve filloi në qershor të vitit 2017, kur Bebe Rexha u adresua në Twitter për pretendimet se ajo tha se Rihanna nuk mund të këndonte nota të larta si ajo, shkruan Nicki Swift.

Debati me sa duket u ndez kur Shady Music Fakte postoi në Twitter “Bebe Rexha pranon se këndoi pjesët ‘oooh ohhh’ në ‘Monster’ duke thënë për Rihanna-n se ajo nuk mund ti këndojë ato nota të larta.

https://www.instagram.com/p/CGBEKD7FzzQ/?utm_source=ig_embed

Gjatë një paraqitje në qershor 2018 në “Watch What Happens Live with Andy Cohen”, Rexha iu drejtua reagimit në internet që kishte marrë dhe tha se fjalët e saj ishin keqinterpretuar.

Ajo diskutoi se si Eminem e fluturoi për të interpretuar “Monster” me të në Coachella në 2018 dhe pranoi se ajo ende nuk e kishte takuar personalisht Rihanna-n.

View this post on Instagram

such a fun virtual pre-launch party for @fentyskin yesterday! Thanks to all of you for the tremendous engagement and for being a huge part of our event! FENTYSKIN.com officially launches tonight at MIDNIGHT EST.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Andy Cohen i kërkoi asaj të tregonte se si ndodhi kjo dhe Bebe u përgjigj, “Po sepse unë e këndova atë pjesë dhe dikush e kuptoi se isha unë”.

Ne kurrë nuk mund ta dimë nëse Rihanna dhe Bebe Rexha kanë shkëmbyer ndonjëherë fjalë pas Monster-gate, por këngëtarja e “I’m A Mess” zbuloi se si gjërat u bënë rreth e qark për të.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All