Tani jo çdo vajzë që martohet merr mbiemrin e bashkëshortit të saj. Orinda Huta dhe Turjan Hysko u martuan dy vjet më parë, ndërsa së fundmi Orinda na zbuloi se e ka ndryshuar mbiemrin, nga Huta në Hysko, që kur është martuar.

Përmes një postimi në Instastory, Orinda shprehet se, e kanë pyetur mbi 10 herë nëse isha e sigurt, duke na dhënë dhe arsyen pse e ka  marrë këtë vendim.

“Hahahaha…u bëra ‘Hysko’, për 1 arsye. Zonjat e gjendjes civile më pyetën mbi 10 herë nëse isha e sigurt. Kujtonin se ishte Turjani arsyeja, u thashë jo, është vendimi im personal. Unë do të jem gjithmonë një ‘Huta, gjithsesi, me shumë qejf.

P.s: Kjo gjë ndodhi kur u martuan, tani thjesht më skadoi pasaporta”, shkruan ajo./E.B-dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All