Është mbajtur mbrëmjen e sotme në Tel Aviv të Izraelit, nata e dytë gjysëmfinale e festivalit Evropian të Këngës.

Shqipëria është përfaqësuar me Jonida Maliqin, dhe këngën “ktheju tokës”.

Maliqi ka arritur që të grumbullojë votat e mjaftueshme që të kalojë në finale e madhe të 18 majit.

Nga 18 këngë vetëm 10 kanë kaluar në finale e madhe.

Ja të gjithë finalistët

Maqedonia e Veriut

Hollanda

Shqiperia

Suedia

Rusia

Azerbajxhan

Danimarke

Norvegjia

Zvicra

Malta/ I.M-Dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat