Për herë të fundit, Zayn Malik u shfaq në tapetin e kuq në 60 vjetorin e Çmimeve Grammy në janar 2018.

Dhe këngëtari është rikthyer mbrëmjen e së martës për të marrë pjesë në premierën e Aladdin në Los Anxhelos.

Zayn dukej shumë tërheqës së tapetin e kuq i veshur me një kostum të zi, ku binin në sy tatuazhet e tij të shumta në trup.

Ai u shoqërua nga këngëtarja Zhavia, me të cilën bashkëpunoi për kolonën zanore të filmit Aladdin,  “A Whole New World”.

Aladdin është një vazhdim i filmit të Disney të vitit 1992, ku flitet për historinë e Aladdin (Mena Massoud), që bie në dashuri me Princeshën Jasmine (Naomi Scott).

Aktorë të tjerë në filmin me regjisor Guy Ritchie, janë Marwan Kenzari në rolin e Jafar, Navid Negahban si Sultan, Nasim Pedrad si Dalia dhe Billy Magnussen si Princi Anders.

  


Flash Lajme

Më të lexuarat