Colors: Green Color

Nezihat Stërmasi, bashkëshortja e legjendës së Tiranës dhe futbollit shqiptar, Selman Stërmasi, feston sot 100-vjetorin e saj të lindjes.

Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z.Ilir Meta, ka uruar tifozen më të veçantë të bardhebluve në këtë ditë të shënuar të jetës së saj, teksa po jeton shekullin e dytë të jetës.

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane.

Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te Genk që zotëronte kartonin e tij, por pas bisedimesh të shumta Baseli vendosi të blejë përfundimisht kartonin e talentit kosovar për një shifër që nuk bëhet ende e ditur.

“Rikthyer në shtëpi”, kështu i ka uruar mirëseardhjen Juventusi sulmuesit Alvaro Morata. Qendërsulmuesi spanjoll 27-vjeçar ka mbërritur në Torino ku ka kryer sot në mëngjes edhe vizitat mjekësore.

Morata u paraqit në qendrën stërvitore “J-Medical” në orën 09:30, ku u prit nga një grup tifozësh, teksa më vone do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare.

Flash Lajme

Më të lexuarat