Colors: Green Color

Borussia Dortmundi është futur në garë për mesfushorin e Interit, Christian Eriksenin.

Sipas mediave italiane, klubi gjerman ka nisur negociatat me skuadrën e Interit për lojtarin.

Gjermanët po tentojnë ta huazojnë fillimisht mesfushorin danez me të drejtën e blerjes.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, s’ka dëshirë që të largohet nga Arsenali dhe do të refuzojë çdo ofertë që vjen nga Interi, raporton “Calciomercato”.

Reprezentuesi i Zvicrës është përfolur se në janar mund të kalojë në Itali, si pjesë e një shkëmbimi me Christian Eriksenin, por sipas raportimeve të fundit lojtari ka refuzuar një ide të tillë.

Flash Lajme

Më të lexuarat