Colors: Green Color

Barcelona do të ul pagat e lojtarëve të saj për shkak të shpërthimit të koronavirusit, transmeton Anadolu.

Klubi spanjoll të enjten vonë njoftoi se Bordi ekzekutiv ka vendosur të pezullojë përkohësisht kontratat e lojtarëve, gjë që çon në një “ulje proporcionale të shpërblimit të parashikuar në kontratat përkatëse”.

Kriza financiare që ka prekur bizneset e ndryshme ka futur në krizë edhe bizneset që po financojnë klubet e futbollit, kryesisht të Superligës.

Presidenti i Ligës, Edvin Libohova, një ditë pasi FSHF i ka dërguar një shkresë kryeministrit Rama, ku i kërkon që të përfshihet edhe futbolli te bizneset që do të përfitojnë nga subvencioni financiar i klubeve.

“Sot shpejtësia është e jashtëzakonshme në krahasim me të kaluarën. Mendoj se i vetmi që mund të luante sot nga koha ime është Ronaldo Fenomeni. Asnjë tjetër, shumë të ngadaltë në krahasim me ata që janë sot” ka deklaruar kohët e fundit Marco Materazzi e tashmë edhe një tjetër mbrojtës i madh italian, Alessandro Costacurta, duket se është dakord me të.

Të gjithë në frontin e luftës ndaj Koronavirusit, madje edhe PSG, që po vazhdon të mbështesë trupën e mjekëve dhe infermierëve që janë në linjën e parë.

Klubi parizien ka hedhur në treg fanellën “Tous Unis” (të gjithë të bashkuar), e disponueshme në dyqanet zyrtare me logon “Assitance Publique”.

Flash Lajme

Më të lexuarat