Colors: Green Color

Igli Tare, Shkumbin Qormemeti dhe Vedat Muriqi. Drejtori sportiv i Lazios, menaxheri i njohur për transferimin e lojtarëve dhe sulmuesi tashmë me famë botërore.

Tre shqiptarë u paraqiten në një foto nga zyrat e Lazios, ku u mbyll transferimi më i shtrenjtë në epokën e Igli Tares si drejtor sportiv i klubit, por edhe më i shtrenjti i një futbollisti të Përfaqësues së Kosovës.

Kylian Mbapppe ka ide të qarta për të ardhmen e tij: Do të jetë në Madrid dhe me Zidane në krye. Siç ka raportuar “The Times”, ai tashmë i ka thënë PSG-së se verën e vitit 2021 dëshiron të largohet nga klubi parizien, me të cilin do t’i mbetej edhe një vit nga kontrata e tij (deri më 30 qershor 2022).

Ylli uellsian që luan për Realin e Madridit, Gareth Bale, ka shprehur dëshirën për një rikthim të mundshëm te ‘Spurs, njofton Insajderi.

Sulmuesi i krahut, u transferua në “Bernabeu” pikërisht nga Tottenham Hotspur për një shumë rekorde për kampionatin anglez, 101 milionë euro në shtatorin e vitit 2013.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All