Colors: Green Color

Sulmuesi më i ri Lacios Vedat Muriqi u ndal për herë të fundit në Turqi përpara se të nisej drejt Romës me avion.

Në një prononcim për mediat vendase në aeroportin “Ataturk” të Stambollit, 26-vjeçari deklaroi se zgjodhi të luante për Lacio pasi i përshtatet stilit të lojës.

Leo Messi ua ka futur frikën të gjithëve këtë verë, jo vetëm atyre në Barcelonë.

33-vjecari, përmes një ‘burofaxi’, zyrtarisht ia komunikoi lajmin se dëshiron të largohet nga Barça për një aventurë tjetër, që do të ishte në Premierligë te Manchester City.

Futbollisti i Barcelonës Lionel Messi, zyrtarisht ka marrë epitetin e miliarderit.

Messi ka arritur që deri më tani të prekë shifrën 1 miliard, të ardhura këto para tatimit, njofton Daily Mail.

KF Shkëndija ndjehet e thirur të reagojë përmes kësaj komunikate për të përgënjeshtruar shkrimet në media të caktuara në lidhje me klubin tonë.

Duke qenë në prag të një ndeshje të rëndësishme si përballja e të enjten me Botośanin e Rumanisë në raunin e dytë të eliminatoreve të UEFA Europa League, është skajshmërisht e papranueshme që me të pavërteta të synohet destabilizimi i skuadrës dhe stafit teknik vetëm disa ditë nga përballja europiane.

Flash Lajme

Më të lexuarat