Colors: Green Color

Fituesi i Kupës së Botës me Brazilin, Cafu insiston se ylli i Pars Saint-Germain, Neymar është një talent superior karshi kapitenit të Barcelonës, Lionel Messi.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu është duke punuar në një marrëveshje për ta rikthyer Neymar në Nou Camp këtë verë.

Lazio ka “ndezur” një debat në distancë me klubet e veriut të Italisë, në lidhje me ndërprerjen e kampionatit për shkak të përhapjes së koronavirusit, pasi klubi bardhekaltër ka kërkuar vazhdimisht që të lejohet të bëjë stërvitje normalisht, duke qenë se Roma nuk është “vatër e nxehtë” e Covid-19.

E gjithë bota është me sytë nga Italia. Vendi fqinjë është shteti më i prekur nga koronavirusi. Tashmë shumë pak njerëz mendojnë për futbollin, një sport që italianët në fakt e duan shumë.Kjo është arsyeja pse shoqata FIGC dhe 20 klubet më të mira diskutuan me zyrtarët e qeverisë në një takim të enjten se ata donin të përfundonin sezonin e Serisë A, duke kërkuar mbështetje përballë mungesës së të ardhurave.

Flash Lajme

Më të lexuarat