Colors: Green Color

Barcelona ia doli të mbajë në Katalonjë kapitenin Leo Messi, por nuk mund të bëjë të njëjtën gjë me gati 12 futbollistë të tjerë të skuadrës. Qëndrimi i kapitenit ndryshoi edhe një herë planet e trajnerit Koeman për formacionin e katalanasve dhe tashmë drejtuesit e klubit duhet të sigurojnë të ardhurat e mjaftueshme për të përforcuar skuadrën dhe mbi të gjitha, për të mbyllur hapësirat e krijuara nga largimi i disa prej titullarëve.

Xherdan Shaqiri është rikthyer më në fund në stërvitje të plota me Liverpoolin.

Kampioni i Premierligës ka njoftuar me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter” se futbollisti ka Kosova i është rikthyer fushës së gjelbërt.

Flash Lajme

Më të lexuarat