Colors: Green Color

Tashmë është zyrtare! Shkëlzen Gashi mbetet pa ekip. Pas tre vitesh me fanellën e Kolorado Rapids në MLS amerikane, lojtarit të Kombëtares i është treguar dera. Gashi iu bashkua Kolorado Rapids menjëherë pas aventurës kuqezi në Europianin e Francës dhe kjo zgjedhje ndikoi që ai të humbiste dhe kontaktet me fanellën kuqezi.

Borusia Dortmund ka bërë një hap mbrapa në luftën për titull kampion. Skuadra kryesuese në Gjermani është mposhtur nga Augsburgu me rezultat 2-1.

Dormtund luante përballë një ekipi të përfshirë në luftën për mbijetesë dhe sigurisht që kishte shpresa për një rezultat të mirë në duelin ku ishte favorit.

Flash Lajme

Më të lexuarat