Colors: Green Color

Kylian Mappe është heroi i PSG në mungesë të Neymar dhe Cavanit,Talenti 20-vjeçar realizoi dy golat e parizienëve në fitoren me përmbysje 1-2 në fushën e Caen.

Pjesa e parë përfundoi me rrjeta të paprekura ndërsa në të 56-n për vendasit realizoi Ninga, duke dhënë përshtypjen se kampionët në fuqi të Francës do të pësonin humbjen e dytë sezonale në Ligue 1, por nuk ndodhi kështu.

Flash Lajme

Më të lexuarat