Michel Platini, ish-presidenti i UEFA dhe kreu i futbollit evropian, është arrestuar për vendimin për dhënien e Kupës së Botës 2022 në Katar.

Ish-kapiteni ndërkombëtar francez u arrestua nga policia të martën në mëngjes në Nanterre, një periferi perëndimore të Parisit, si pjesë e hetimit të korrupsionit rreth asaj se si u ndanë të drejtat e pritjes së Kupës së Botës 2022.

/E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All