Barcelona dhe PSG tashmë po negociojnë transferimin e Neymar. Të dy klubet janë në bisedime për të gjetur formulën e duhur me idenë e arritjes së një marrëveshjeje. Demonstratat e Nasser Al Khelaïfi, president i PSG, ishin një konfirmim për largimin e mundshëm të yllit brazilian.

Barcelona, ​​jo drejtpërsëdrejti por përmes ndërmjetësve, duke marrë parasysh marrëdhëniet e dobëta me klubin francez , po ndërmerr hapa për të gjetur gjuhën e përbashkët. PSG nuk heq dorë nga kërkesa prej 300 milionë eurosh, një shifër që është e pamundur që të paguhet nga katalansit.

Gazeta “Sport”, pranë klubit blaugrana, ka zbuluar se oferta do të jetë 100 milionë euro, plus kartonin e Coutinhos, i cili nuk bën pjesë në planet e trajnerit Valverde. Klubi francez pëlqen shumë brazilianin dhe nuk përjashtohet mundësia që të pranojë këtë ofertë. /Koha Jone/

Flash Lajme

Më të lexuarat