Partizani ka dorëzuar listën me 24 futbollist për pjesëmarrjen në turin e parë në Champions League. Në listë bie në sy numri i vogël i mbrojtësve, vetëm 5 të tillë, sepse Hektor Idrizaj nuk është regjistruar  për shkak të dëmtimit pësuar muaj më parë.

Mesfusha dhe sulmi janë të mbipopulluar, por lojtarë si Brian Broën e Theofilus Solomon nuk dihet a do të jenë gati për ndeshjet kundër Qarabag në Champions.

Lista e Partizanit

Portierë: Alban Hoxha, Aldo Teqja, Dashamir Xhika

Mbrojtës: Lorenc Trashi, Egzon Belica, Enea Bitri, Esin Hakaj, Labinot Ibrahimi

Mesfushorë: Aristotelos Romero, Bruno Telushi, Esat Mala, Kristi Kote, Ëilliam Cordeiro, Rron Broja, Eneid Kodra, Lucas, Jasir Asani

Sulmues: Emmanuel Mensah, Jurgen Bardhi, Erald Çinari, Joseph Ekuban, Brian Broën, Theofilus Solomon

Flash Lajme

Më të lexuarat