Harry Maguire i fundit i një listë të gjatë të mbrojtësve që kushtojnë sa “qimet e kokës”. Djajtë e Kuq do të paguajnë 93 milionë euro për mbrojtësin e Leicester, duke e bërë mbrojtësin më të kushtueshëm në histori.

Menjëherë pas tij qëndron rekordmeni i sezonit të kaluar Virgil Van Dijk (85 milionë euro) dhe mbrojtësi francez që kaloi te Bayerni, Lucas Hernandez (80 euro). Një vend mes mbrojtësve më të kushtueshëm në botë rezervohet edhe për Matthijs de Ligt (75), i transferuar gjatë kësaj vere.

 Virgil van Dijk nga Southampton te Liverpool për 85 milionë euro

 Virgil van Dijk nga Southampton në Liverpool për 85 milion

 Lucas Hernandez nga Atletico Madrid te Bayern Munich për 80 milionë euro

 Lucas Hernandez nga Atletico Madrid te Bayern Monaco për 80 milion

Matthijs de Ligt nga Ajax te Juventusi për 75 milionë euro

Matthijs de Ligt nga Ajax te Juventus për 75 milion

Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao te Manchester City për 65 milionë euro

Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao te Manchester City për 65 milion

 Benjamin Mendy nga Monaco te Manchester City për 57.5 milionë euro

 Benjamin Mendy nga Monaco te Manchester City për 57.5 milion

John Stones nga Everton te Manchester City për 56 milionë euro

John Stones nga Everton te Manchester City për 56 milion

 Kyle Walker nga Tottenham te Manchester City për 52,7 milionë euro

 Kyle Walker nga Tottenham te Manchester City për 52.7 milion

 Eder Militao nga Porto te Real Madrid për 50 milionë euro

 Eder Militao nga Porto te Real Madrid për 50 milion

Aaron Wan-Bissaka nga Crystal Palace te Manchester United për 50 milionë euro

Aaron Wan-Bissaka nga Crystal Palace në Manchester United për 50 milion

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All