Gary Neville, legjenda e Manchester United, ka dhënë mendimin e tij për su Romelu Lukaku, sulmuesin më të ri të skuadrës së Interit. Bomberi bleg u transferua te zikaltërit për shifrën e 75 milionë eurove, teksa me bonus do të arrijë në 80 milionë euro.

Duke reaguar me një koment në Tëitter, ish-kapiteni i United shkruan: “E ka pranuar vetë që ka qenë në mbipeshë, peshonte mbi 100 kg. Dhe një futbollist i Manchester United! Mund të shënojë dhe të bëjë mirë për Interin, por jo-profesionalizmi është ngjitës”.

Andy he admitted he was overweight ! He is over 100kg! He’s a Manchester United player!

He will score goals and do well at Inter Milan but unprofessionalism is contagious ? ! ?

— Gary Neville (@GNev2) August 8, 2019

Flash Lajme

Më të lexuarat