Trajneri Niko Kovac kërkon urgjentisht përforcime nga drejtuesit në prag të sezonit të ri, teksa dëshira e tij e parë është Mario Mandzukic. Trajneri kroat i kampionëve të Gjermanisë kërkon të ketë në skuadrën e tij një tjetër bashkëkombës pas Ivan Perisic dhe duke parë situatën që po kalon Mandzukic te Juventusi ku nuk bën më pjesë në planet e trajnerit të ri Maurizio Sarri, ndaj dhe shanset e rikthimit në Mynih janë të mëdha.

Për Mandzukic është folur shumë për një kalim të mundshëm te Dortmundi por vetë sulmuesi do ta pranonte krahëhapur rikthimin te Bayerni. Ndërkohë pista Philipe Coutinho ka rënë poshtë për bavarezët të cilët e kanë të pamundur ta transferojnë brazilianin në Mynih.

Flash Lajme

Më të lexuarat