Armenia dhe Bosnjë Hercegovina kanë dhuruar një ndeshje spetkakolare në Yervean, teksa në fund kanë buzëqeshur vendasi me një fitore 4-2.

Me këtë sukses Armenia rriti shanset e saja për një kualifikim të mundshëm në Europian ndërkohë që u pakësuan akoma edhe më shumë shanset e Bosnje Hercegovinës për të shkuar në Euro 2020.

Henrik Mkhitaryan ishte heroi i vendasve me dy gola të realizuar edhe pse rrjetat që sollën fitoren ishin ato të Hambardzymyan dhe autogoli i Loncar. Për Bosnje Hercegovinën barazuan përkohësisht shifrat në 1-1 dhe 2-2 Dzeko dhe Gojak.

Flash Lajme

Më të lexuarat