Barcelona ka arritur që të zhbllokojë sfidën ndaj Sevillas. Në minutën e 27-të, Luis Suarez merr një top nga krahu i majtë dhe me një roveshatë spektakolare arrin që ta dërgojë në rrjetë.

Ndërkohë që në harkun e 3 minutave Barcelona arrin të shënojë dy gola të tjerë me Vidal dhe Dembele.

Flash Lajme

Më të lexuarat