Matthijs De Ligt po kthehet në një problem për Juventusin. Blerja më e bujshme e verës për skuadrën bardhezi, në shumë ndeshje, ka prekur topin me dorë duke i dhënë kundërshtarëve 11-metërsh.

Mbrëmjen e sotme në derbin ndaj Torinos, mbrojtësi holandez e ka prekur sërish me dorë, por për gjyqtarin prekja nuk ishte e mjaftueshme pë të akorduar penallti për shkak të distancës dhe pozicionit që është cilësuar si natyral.

Flash Lajme

Më të lexuarat