Pasditen e sotme në orën 19:00, do të luhet për herë të parë në stadiumin e ri kombëtar, ku në fushë do të zbresin ekipet e femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë.

Pavarësisht se është një ndeshje testuese përpara hapjes së madhe mbrëmjen e 17 nëntorit në përballjen me Francën, sfida mes Vllaznisë dhe Apolonisë do të shënojë një rekord historik.

Sipas asaj shkruan “Telesport”, nga ftesat që federata ka shpërndarë, pritet që në stadium të jenë të pranishëm 10-12 mijë tifozë. Vlen për t’u përmendur gjithashtu që hyrja për këtë ndeshje do të jetë falas.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All