Bylis mori një fitore të madhe 2-1 ndaj Partizanit, e cila nuk kishte si të mos linte të kënaqur trajnerin Veljko Dovedan. Strategu i skuadrës ballshiote ka paralajmëruar rivalët se do ta kenë të vështirë ndaj tyre.

“Ky është ekipi që unë njoh, kë është ekipi i vërtetë dhe këtë e treguam. Ky është stili jonë dhe kështu luajmë ne futboll. Kështu duhet të luajmë deri në fund. Jo vetëm me Partizanin, por ndaj kundërshtari dua t’ia bëj jetën e vështirë. Dua të bëj presing lart. Dua të jem agresiv”. Lojtari më i mirë i ndeshjes.

Djemtë kanë bërë atë që kemi përgatitur gjithë javës dhe jam shumë i kënaqur. Normalisht, planin B e kam. Varet nga rezultati dhe ajo që jep fusha e lojës. Por, ajo që i besoi më shumë ekipit është ajo që thashë më lart. Presingu dhe loja një kundër një”, tha Dovedan.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All