Lazio do të luajë sonte në mbrëmje ndaj Caglairit për ndeshjen e fundit të javës së 16-të në Seria A. Trajneri Inzaghi do të luajë me 11-shen e zakonshme, të vendosur në skemën 3-5-2.

Immobile dhe Correa do të formojnë dyshen e sulmit, ndërkohë që në mesfushë do të jetë edhe Milinkovic-Savic. Në këtë ndeshje bardhekaltrit duhet të kenë kujdes nga kartonës pasi mund të humbasin 3 ng titullarët përballë Juves në finalen e Superkupës nëse marrin kartonë të verdhë.

Bëhet fjalë për Acerbin, Leiva dhe Lulic, ndërkohë që nga stoli rrezikon Parolo.

Flash Lajme

Më të lexuarat