Arsenal, Manchester United dhe Manchester City janë duke garuar për transferimin e mbrojtësit të Juventusit, Merih Demiral. 21-vjeçari iu bashkua “Zonjës së Vjetër” në afatin veror, mirëpo është i lidhur me transferimin në Premierë Ligë, transmeton portali arbresh.info.

Demiral ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me kampionin e Italisë, pasi shihet si zëvendësimi i Giorgio Chellini ose Leonardo Bonucci.

Flash Lajme

Më të lexuarat