Bayern Munich shfrytëzoi më së miri humbjen 2-0 të Leipzigu-t kundër Eintracht Frakfurtit për t’iu afruar kreut, me diferencën që tashmë ngushtohet në vetëm 1 pikë. Skuadra bavareze fitoi 5-0 me lehtësi ndaj Schalkes.

Robert Lewandowski zhbllokoi takimin që në minutën e 6-të, ndërsa në shtesën e pjesës së parë Muller realizoi golin e epërsisë së dyfishtë.

Në pjesën e dytë e morën stafetën Goretzka, Alcantara dhe Gbabry, teksa Schalke nuk shfaqi asnjë shenjë reagimi.

Tags:Bayernibundesliga

Flash Lajme

Më të lexuarat