Eric Abidal do të vazhdojë ta ushtrojë detyrën e sekretarit teknik të Barcelonës, duke i shpëtuar kështu shkarkimit nga posti përkundër dramës që e shkaktoi në klub me që e zemëruar kapitenin Lionel Messi.

Mundo Deportivo, gazeta e afërt me klubin katalonas, njofton se presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka vendosur kundër shkarkimit të Abidalit, pas një takimi që zgjati dy orë mes tij dhe francezit. Vendimi i Bartomeut vjen pas dramës që Abidal dhe Messi e shkaktuan në publik. Ylli argjentinas i reagoi ashpër dhe publikisht francezit, i cili i kishte fajësuar lojtarët për shkarkimin e Ernesto Valverdes nga posti i trajnerit muajin e kaluar.

Flash Lajme

Më të lexuarat