Leo Messi donte të largohej nga Barcelona gjatë merkatos së verës, por katalanasit e bllokuan përmes klauzolës me shifrën e çmendur 700 milion euro. Sulmuesi argjentinas u dorëzua, pasi nuk dëshironte të shkonte në gjyq me klubin që ka fituar gjithçka.

Messi është i zhgënjyer nga drejtuesit e klubit, kryesisht nga presidenti Josip Maria Bartomeu, dhe e ka thënë hapur diçka të tillë. Gjatë verës Manchester City ishte klubi që po tentonte më së shumti ta transferonte sulmuesin, i cili do të bashkohet në Manchester me trajnerin Pep Guardiola.

Tani “Qytetarët” po mendojnë për një ofensivë të dytë në merkaton e janarit dhe “Daily Star” raporton se përgatitet një ofertë për ta transferuar Messin. Duke qenë se i kanë mbetur edhe 6 muaj kontratë, anglezët do tentojnë të “joshin” Barcelonën me 15 milion euro, duke u kujtuar atyre që në verë mund ta humbasin falas.

Ky operacion duket i vështirë për t’u realizuar, pasi në shënjestër do të përfundonin drejtuesit dhe tifozët e Barcelonës nuk mund ta tolerojnë diçka të tillë. Gjithsesi deri në janar do të shikohet ecuria e katalanasve dhe do të kuptohet më mirë sa do të jenë shanset që Messi të largohet nga klubi spanjoll. /abcnews.al

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All