Myrto Uzuni ka lënë shenjën e tij në Ligën e Kampioneve, në fazën e grupeve. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare ka gjetur rrjetën në një nga ndeshjet më prestigjioze, atë kundër Juventusit në fushën e këtij të fundit.

Në minutën e 19 të ndeshjes, Uzuni devijoi në portën e Shçzesnji një harkim nga krahu i djathtë, duke treguar nuhatje të jashtëzakonshme në zonë dhe vendosur emrin e tij në historinë e këtij turneu.

Si qershia mbi tortë pas vërshëllimës finale do të mendonte Cristiano Ronaldo që do të bënte gjestin e madh, duke i dhuruar fanellën sulmuesit shqiptar. Një mbrëmje e paharrueshme për Uzunin.

Tags:RonaldoUzuni

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All