Myrto Uzuni kaloi një mbrëmje magjike të martën në mbrëmje, duke shënuar një gol historik dhe më pas duke festuar si idhulli i tij Cristiano Ronaldo. Mediat italiane i kanë kushtuar një vëmendje të veçantë, duke treguar se kush është talenti i Kombëtares sonë, dhe duke dhënë edhe disa detaje interesante.

Së sajtit “Gianluca Di Marzio” që i kushton artikullin Uzunit, për të treguar gjithë profilin e tij. Mes të tjerash, ai e krahason, edhe me një nga makinat që zotëron,  “Mercedez Benz”, ndërsa gjithashtu shkruhet se Ronaldo nuk e ka pritur shumë mirë festimin e bërë në golin e parë.

“Ëndrrat bëhen realitet”. Myrto Uzuni e shkroi këtë gjë në Instagram dhe në gjashtë nëntor. Foto flet vetë, ai përkrah Cristiano Ronaldos, idhulli të të gjitha kohërave. Një pamje e parë dhe shqyrtuar para se të shkojë në shtrat, një imazh i postuar disa ditë pas disfatës nga Juventus. Një nga ato disfatat e rënda 4-1, por që në sytë e tij ndoshta do të jetë dukur pak më e ëmbël falë “afërsisë” me portugezin.

Dje shqiptari i lindur në 1995, anësor i majtë si një rol i natyrshëm, por gjithashtu i aftë për të luajtur në anën tjetër ose edhe si sulmues, shkoi edhe më tej: ai mundi Szczesny duke kaluar ekipin e tij në avantazh. Dhe, sikur të mos mjaftonte kjo, ai donte të festonte duke imituar festimin e CR7. Vrapimi drejt flamurit, herën e tretë, hidheni me krahët e zgjatur nga anët dhe “siuuu”. Një veprim që nuk është pritur mirë nga Cristiano, i cili shkoi drejt Myrtos me një fytyrë kërcënuese. Edhe pse në fakt, portugezi ndërroi sjellje në fundin e ndeshjes, duke i dhënë fanellën me buzëqeshje.

Në kohën e tij të lirë Uzuni pëlqen të luajë me miqtë e tij. Vetëm FIFA natyrisht, ku ai gjithmonë merr Juventusin e Cristiano Ronaldos. Një pasion i madh për portugezin, aq sa sulmuesi shqiptar ëndërron një ditë të jetë në gjendje të luajë në Serie A. Në fushë ai shkon aq shpejt sa Mercedes-Benz i tij, një dhuratë që ai i dha vetes duke marrë parasysh fiksimin e tij me makina”, shkruhet në sajtin e “GianlucaDiMarzio”.

Tags:JuventusMyrto UzuniRonaldotalenti

Flash Lajme

Më të lexuarat