Një episod aspak i këndshëm ndodhi në momentin e golit të dytë të Turqisë, shënuar nga Hakan Çalhanoglu.

Futbollisti i Milanit, pasi shënoi, shkoi të festonte poshtë tifozerisë ultrase “Tifozët Kuq e Zi” në cepin e fushës, duke ia bërë edhe me shenjën me dorën tek veshi, dhe në drejtim të lojtarëve turq vërshuan shumë shishe uji.

Ndërkohë, nga sendet e hedhura në fushë, njëra prej tyre kapi edhe portierin shqiptar, Etrit Berisha, i cili ishte shumë i revoltuar me tifozët, duke iu kthyer. Gjithsesi, vetëm pak sekonda më pas, për një veprim të papërgjegjshëm të një tifozi, ishte e gjithë tifozeria që thirri në emër Etrit Berishën, për të kërkuar ndjesë për atë incident./Panoramasport

Shishe turqve on Vidnews.

Flash Lajme

Më të lexuarat