Asnjë masë disiplinore nga Gjykata Sportive në Itali sa i përket gjestit të shëmtuar në fundin e ndeshjes nga Kessie dhe Bakayoko për gjestin me fanellën e Acerbit.

5 futbollistë ndërkohë janë gjobitur për shkak të sherrit në përfundim të ndeshjes.

Bertolacci, Kessie, Musacchio, Luiz Filipe dhe Patric në bazë të provave televizive janë gjobitur me 10 mijë euro.

Igli Tare ndërkohë është përjashtuar deri më 30 prill, për shkak të deklaratave të dhëna pas ndeshjes për episodet e dyshimta.  /Koha Jone/

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All