Rrjeti i famshëm social Instagrami që është në pronësi të Facebook të martën njoftoi se ka lansuar një tipar të ri që i lejon përdoruesit të shfletojnë aplikacionin me miqtë gjatë video bisedave, si një mënyrë për t’i mbajtur njerëzit të lidhur gjatë urdhrave për të qëndruar në shtëpi dhe të izoluar për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Google zyrtarisht ka anuluar konferencën e zhvilluesve I/O për këtë vit. Kompania bëri të ditur ditën e sotme se evenimenti nuk do të mbahet as online.

Kur Google lajmëroi ndryshimin e planeve në lidhje me konferencën, kompania tha se është do të eksploronte mënyra të tjera që Google I/O të ishte më pranë komunitetit të zhvilluesve.

Flash Lajme

Më të lexuarat