‘Facebook’ fshin 7 milionë llogari, shpërndanin informacion të rreme për Covidin

Facebook ka fshirë rreth 7 milionë llogari, pasi përdouresit shpërndanin informacion jo të vërtetë mbi koronavirusin.

Facebook e bëri njoftimin si pjesë e një raporti standardesh të paraqitura nga kompania në vitin 2018, në përgjigje të kritikave se ishte treguar e butë në aspektin e kontrollit të përmbajtjes që postonin përdoruesit në platformat e saj.

Kompania amerikane Apple ka lëshuar një notë kundërshtie ndaj një aplikacioni me receta gatimi që të ndryshojë logon. Bëhet fjalë për aplikacionin “Prepear” që përdor simbolin e një dardhe si markë, por gjiganti amerikan i teknologjisë, që vetë përdor si logo një mollë, pretendon se dardha e tyre është tepër e ngjashme me mollën e Apple, raporton MacRumors.

Harrojeni Copy-Paste në vitin 2021

Gjithnjë e më shumë flitet se Microsoft po planifikon një Windows 10X të ri në pranverën e vitit 2021, por disa opsione të reja mund të arrijnë në Windows 10 shumë më herët sesa pritej.

Toshiba lëshoi një deklaratë ku lajmëroi se e kishte transferuar akcizën që ka pasur në prodhimin e kompjuterëve, kompanisë Sharp.

Në këtë deklaratë, Toshiba ka shtuar se kompania Sharp ka blerë edhe aksionet e fundit të Dynabook dhe se procedurat për transferim ishin përmbyllur.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All