Nëse doni të paguani edhe më pak, më pak se 600 dollarë, Samsung prezantoi 6 telefonë të rinj të cilët fillojnë nga 110 dollar.
Samsung prezanton modelet e reja të linjës buxhetore Galaxy A


Samsung dëshiron që tu shesë juve një telefon Galaxy dhe nuk i intereson sesa jeni të gatshëm të paguani për një të tillë. Dy telefonët me palosje dhe tre modelet Galaxy S20 kushtojnë mes 1,000 deri në 2,000 dollarë.

Nëse këto telefonë janë të paarritshëm për ju, atëherë provoni një prej gjashtë modeleve të vjetra Galaxy S20 dhe Note 10. Ato shiten për 600 deri në 1,000 dollarë.

Por nëse doni të paguani edhe më pak, më pak se 600 dollarë, Samsung prezantoi 6 telefonë të rinj të cilët fillojnë nga 110 dollar.

Linja e re Galaxy e Samsung përmban modelet: A01, A11, A21, A51, A51 5G dhe A71 5G. Secili model ka specifika të ndryshme sipas çmimit por të gjithë vinë me Android dhe karta microSd për më shumë memorie.

Galaxy A01 dhe A11 (110 – 180 dollarë)
Me një çmim prej 110 dollarësh, A01 është më pak i kushtueshmi. Ka ekran 5.7-inç HD 720p me një kamër selfie “notch.” Në pjesën e pasme merrni një kamër të dyfishtë një kryesore dhe një sensor thellësie për fotot portret.

Bateria prej 3,000 mAh mund të mbajë telefonin funksional gjatë gjithë ditës por nuk ka një sensor të shenjave të gishtërinjve. Me të merrni vetëm 2GB RAM dhe 16GB memorie të brendshme prandaj mos prisni që të përballë aplikacione e lojëra intensive.

Nëse kërkoni ekran më të madh vjen A11 me çmim prej 180 dollarësh. Ekrani 6.4-inç ka rezolucion 720p dhe në vend të një “notch” telefoni ka kamër selfie “hole-punch.” Madje në kamerat e pasme ka edhe një sensor “ultra-wide” 5-megapiksel. Bateria është më e madhe prej 4,000 mAh dhe memoria 32GB. Por mbeteni me 2GB RAM megjithatë ka një sensor të shenjave të gishtërinjve.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All