Mercedes-AMG E63 S Estate është një veturë ‘vrastare ‘ që i lejon pronarit të saj të shijojë garën.

Ajo është një makinë që bëhet një ‘armë’ në rrugë, veçanërisht nëse një shofer profesionist është pas timonit.

Jo se ai lëviz sipas rregullave, por disi kontrolli i tij i makinës akoma e rrit besimin

Por ne nuk jemi këtu për të gjykuar, por për të shijuar dhe ftuar që të shikoni një video në të cilën ju mund të shijoni aftësitë lëvizëse të yllit Top Gear, por edhe ulërimën brutale të motorit V8.

Kjo veturë është mundësuar nga një 4.0 V8 twinturbo, që do të thotë se ka 612 kuaj fuqi dhe 850 Nm.

Ai shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e kap për vetëm 3.5 sekonda, dhe maksimumi i tij është 290 km/orë.

Në Gjermani, ajo fillon me një çmim rreth 128,000 euro.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All